برد کنترلر کامپ

کاتالوگ برد کنترلر ComAp

از برد دیزل ژنراتور کامپ یا کومپ COMAP یا رله کامپ برای حفاظت و کنترل دیزل ژنراتور در حالت اضطراری به صورت کنترلی استفاده می شود. می توان از برد امرجنسی – برد چنج اور – برد اتوماتیک دیزل ژنراتور نام برد . همان‌طور که قبلا توضیح داده شده است، راه‌اندازی یک دیزل ژنراتور را برد کنترل نصب‌شده بر روی تابلو برق دیزل ژنراتور تعیین می‌کند. نحوه راه اندازی دیزل ژنراتور توسط برد کنترلر و کلید فرمان و قدرت به صورت دستی manual واتوماتیک یا امرجنسی و یا به صورت پارالل صورت می پذیرد. برد کنترل پارامترهای دیزل ژنراتور از قبیل دمای فشارآب ، فشار روغن، مقدار ولتاز و جریان ، فرکانس ، ولتاژ باظری ، ساعت کارکرد دیزل ژنراتور و امکان ذخیره‌سازی اطلاعات دیزل ژنراتور در دو ماه را نشان می‌دهد. پر فروش ترین برد کومپ مدل COMAP AMF25 است . دارای نمایشگر LCD برای نمایش پارامترهای الکترونیکی و مکانیکی موتور دیزلی مانند فشار روغن، دمای آب، نمایش اخطارها و … است. ANF25 هم برای کنترل دستی و نیز کنترل اتوماتیک دیزل ژنراتور استفاده می گردد. کار با آن بسیار ساده است.

تابلو کنترل سنکرون

تابلو پارالل یا سنکرون قابلیت اتصال دو یا چند منبع تولید اعم از دیزل ژنراتور و یا برق شهر را با یکدیگر دارد. در این حالت امکان تقسیم بار بین دیزل ژنراتورها با نسبتهای دلخواه جهت انعطاف پذیری بیشتر مجموعه وجود دارد. تابلوهای سنکرون دیزل ژنراتور دارای حساسیتهای عملکردی و طراحی میباشند که نقصان در هر یک از آنها میتواند موجب خسارتهای جبران ناپذیری به مجموعه گردد. تابلو سنکرون دیزل ژنراتور امکان کار در هر دو حالت دستی و یا اتوماتیک را دارد. اطلاعات بیشتر در مورد تابلو سنکرون دیزل ژنراتور در بخش مربوطه بیشتر توضیح خواهیم داد.

تابلو کنترل اتوماتیک

تابلو کنترل اتوماتیک یا امرجنسی این نوع تابلو نیاز به حضور کاربر برای راه اندازی دیزل ژنراتور ندارد. این نوع تابلو با قطع و وصل برق شهر به طور خودکار دیزل ژنراتور را وارد مدار و از آن خارج می نماید. بر خلاف تابلو کنترل Manual که شخص می بایست در محل دستگاه حضور پیدا کند و دستگاه را خاموش یا روشن کند در تابلو کنترل Automatic نیاز به این امر نبوده و کنتاکتور موجود در تابلو برق به صورت خودکار وضعیت برق شهر را تشخیص داده و در صورت نیاز عملیات Automatic Switch transfer را انجام خواهد داد.

تابلو کنترل دستی

ساده ترین نوع تابلو است که برای شروع به کار دیزل ژنراتور نیاز به حضور و فرمان دستی اپراتور (ON/OFF) میباشد. این تابلوها دارای کلید اتوماتیک اضافه بار نیز هستند. در مدل تابلو کنترل دستی به هنگام قطع برق شهر اپراتور دستگاه به صورت فیزیکی کلید قطع و وصل دستگاه را در وضعیت مناسب قرار می دهد. در تابلو کنترل دستی از برد کنترلر های Manual استفاده می شود که قابلیت نمایش جریان، فرکانس، توان مصرفی، خطاها و آلارم ها را دارد. می توان از برد کنترلر استفاده نکرد ولی جهت اپراتوری و اطلاع از وضعیت مناسب دستگاه نصب آن پیشنهاد می شود.

دانلود کاتالوگ برد کنترلر ComAp

برد کنترلر کامپ ساخت کشور سوئد

در انواع مدل Manual و ATS و Synchronize در کاربری های متفاوت

مدل برد کنترلر قابلیت ATS قابلیت سنکرون پورت های ارتباطی دانلود کاتالوگ
AMF25 دارد ندارد USB-B, RS232 دانلود
MRS10 دارد ندارد USB-B, RS232 دانلود
MRS15 دارد ندارد USB-B, RS232 دانلود
IM دارد دارد USB-B, RS232, LAN دانلود
InteliCompact دارد دارد USB-B, RS232, LAN دانلود
IG دارد دارد USB-B, RS232, LAN دانلود